Fra: 06-01-2016 til: 06-01-2016
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Statens Serum Institut
Sundhedsstyrelsen
Vaccinegaranti16-03-201511033451668970
DKETIKSvar på spørgsmål vedr. beregning af DKetiks betaling af leje mv. til departementet i 201506-01-201613060691868497
SundhedsstyrelsenFaktura til DKetik vedr. betaling for husleje og fællesudgifter i 2015 (til Koncern-Regnskab)06-01-201613060691868580
Region SyddanmarkAnmodning om midtvejsstatus, pulje til behandling af svært overvægtige børn06-01-201614021861868344
Region SyddanmarkAnmodning om midtvejsstatus, pulje til behandling af svært overvægtige børn06-01-201614021861867615
Region Nordjyllandspørgsmål om projekt06-01-201614061511868868
Miljø- og FødevareministerietAnmodning om overtagelse af henvendelse vedr. mærkning af alkohol i fødevarer06-01-201615000051867474
 Svar på borgerhenvendelse vedr. personlig samtale snarest muligt06-01-201615000051868120
Ministeriet for Børn, Undervisning og LigestillingVedr. borgerhenvendelse om sprogproblemer i sundhedsvæsenet06-01-201615000051868849
 Vedr. DANMAP06-01-201615011451867555
 Vedr. DANMAP06-01-201615011451868380
Health Group A/Sudbetaling06-01-201615022021868810
Falck Danmark A/Sjustering af budget06-01-201615022031868879
3F - Fagligt Fælles Forbundjustering af budget06-01-201615022161868876
Diabetesforeningenudbetaling06-01-201615022421868828
Styrelsen for PatientsikkerhedVedr. møde med Styrelsen for Patientsikkerhed den 17. marts 201606-01-201615038891868097
MCH Messecenter Herning KongrescenterReturnering af VIP-kort06-01-201615039081868188
Nordisk MinisterrådSvar til NRM: Mulighed for flytning af møde den 16. december09-12-201515049661847944
Nordisk MinisterrådMail til NTM: Mulighed for flytning af møde den 16. december09-12-201515049661847949
 Svar på henvendelse vedr. further concern and request for ”Certificate of conformity”06-01-201615054791868059
 Svar på rykker vedrørende klage06-01-201615058121868013
 Svar på henvendelse om nedskæring af Livsliniens natbemanding06-01-201615060661868171
 Svar på henvendelse om Livsliniens døgnbemanding06-01-201615060691868098
 Svar på henvendelse om Livslinien06-01-201615060701868183
 Svar på henvendelse om nedskæring på Livsliniens telefoner06-01-201615060731868194
 Svar på henvendelse om Livsliniens døgnåbning06-01-201615060771868262
 Svar på henvendelse vedr. tilskud til kolesterolsænkende medicin06-01-201615061131867770
 Svar på henvendelse om Livsliniens døgnbemanding06-01-201615061141868076
 Svar på henvendelse om besparelser på Livslinien06-01-201615061161868307
 Svar på hevendelse om Livslinien06-01-201615061251868342
RigsrevisionenSUU alm. del - Spm. 192 vedr. kvalitetsfondsbyggerier (2015-6001-37)06-01-201615063381868760
Bedre Psykiatri - Landsforeningen for pårørendeBedre Psykiatri beder om status for opfølgning vedr. den ekstraordinære satspuljeaftale på psykiatriområdet 2015-201806-01-201615065651868668
Social- og IndenrigsministerietSIM_til orientering høringssvar06-01-201615065911867548
IT-BranchenSvar på spørgsmål vedr. bl.a. data04-01-201615069971868376
SundhedsstyrelsenResultatkontrakt - Sundhedsstyrelsen - version 5 - departementets kommentarer06-01-201615072031868871
 Anmodning om bemærkninger til Lægemiddelstyrelsens udtalelse06-01-201615073321867772
LAP - Landsforeningen Af nuværende og tidligere PsykiatriTil LAP_Vedr. ministermøde den 14. januar 201606-01-201615077621867708
Sygehus Lillebælt, Kolding SygehusOrientering til klager om hjemvisning06-01-201615079781868682
Styrelsen for PatientsikkerhedHjemvisning til fornyet behandling06-01-201615079781868593
 Svar på henvendelse vedr. medicinsk cannabis06-01-201615080311867906
Kolding KommuneSvar på henvendelse vedr. befordringsgodtgørelse ifm. genoptræning06-01-201615081241868784
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 16306-01-201615081261867722
BeskæftigelsesministerietOversendelse af borgerhenvendelse vedr. pension dateret 21-09-1506-01-201615081741868039
PROcare ApsSvar på klage over produkter som apotekerne kan forhandle.06-01-201615081931868163
AltingetPrioriteringsinstitut05-01-201615082321867469
 Svar på henvendelser vedr. ulighed i sundhed06-01-201616000191868772
Association of Innovative Pharmaceutical IndustryAnswer to enquiry regarding official source of information on the price of medical products06-01-201616000701868106
Association of Innovative Pharmaceutical IndustryAnswer to enquiry regarding official source of information on the price of medical products06-01-201616000701868110
 Svar på henvendelse vedr. beslutningsforslag B 5 om cannabis06-01-201616000711867863
 Svar på henvendelse vedr. homoseksuelles adgang til at donere blod06-01-201616000861867732
 Svar på henvendelse - kan kontaktes vedr. medicinpriser06-01-201616000951867843
 Svar på henvendelse vedr. køb og salg af hampfrø06-01-201616000981867543
 Svar på henvendelse om psykologhjælp06-01-201616001081868033
Amager BegravelsesforretningSvar på henvendelse om begravelseshjælp06-01-201616001281867698
 Svar på henvendelse til sundheds- og ældreministeren06-01-201616001331868503
FinansministerietSvar til FM vedr. brug af flagstænger på officielle flagdage06-01-201616001371868093
 Svar til en forhenværende praktikant, der søger sommerjob i ministeriet (afslag)06-01-201616001391868168
Styrelsen for Patientsikkerhedresultatkontrakt 2016 - Styrelsen for Patientsikkerhed - rykket for tilpasset udkast06-01-201616001421868499
Styrelsen for PatientsikkerhedResultatkontrakt 2016 - Styrelsen for Patientsikkerhed - tilbagemelding fra departementet16-12-201516001421868345