Fra: 20-03-2015 til: 22-03-2015
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
SundhedsstyrelsenInspektorårsmøde - programmet, 17. marts 201516-03-201509000161668534
LægeforeningenT.o. fra LF vedr. LF's og YL's "uddannelsesdag" den 20. maj 201512-03-201509000831667458
Region Hovedstaden
Sundhedsstyrelsen
Punkter til kommende møde i Sundhedsstyrelsens Udvalg for Hjertesygdomme den 21. april 201510-03-201509013181673148
Finanssektorens Arbejdsgiverforening
Arbejdsmiljørådet
Resumé af ekstraordinært møde i Forretningsudvalget den 18. marts 201520-03-201509016161673321
Finanssektorens Arbejdsgiverforening
Arbejdsmiljørådet
Indkaldelse af ekstraordinært møde i Arbejdsmiljørådet den 25. marts kl. 7.30 - 8.3020-03-201509016161673324
Dansk Børne Astma CenterDansk BørneAstma Center - 2014-regnskab forsinket20-03-201509035161673314
Sundhed.dk - Den fælles offentlige sundhedsportal - Sundhed.dkInstruks19-03-201510007221672374
Sundhed.dk - Den fælles offentlige sundhedsportal - Sundhed.dkOpdateret analyse19-03-201510007221672460
FolketingetL 137 - Spm. 1720-03-2015SJ-STD-DEPABK1673055
FolketingetL 137 - Spm. 1620-03-2015SJ-STD-DEPABK1673054
FolketingetL 137 - Spm. 1220-03-2015SJ-STD-DEPABK1673048
FolketingetL 137 - Spm. 1320-03-2015SJ-STD-DEPABK1673050
FolketingetL 137 - Spm. 1420-03-2015SJ-STD-DEPABK1673051
FolketingetL 137 - Spm. 1520-03-2015SJ-STD-DEPABK1673053
FolketingetL 137 - Spm. 1920-03-2015SJ-STD-DEPABK1673071
FolketingetL 137 - Spm. 1820-03-2015SJ-STD-DEPABK1673070
FolketingetL 137 - Spm. 1020-03-2015SJ-STD-DEPABK1673045
FolketingetL 137 - Spm. 1120-03-2015SJ-STD-DEPABK1673047
Dansk Selskab for PatientsikkerhedPaSQ: WP4 and WP6 draft final report11-03-201512038641673130
Visitcopenhagen
Wonderful Copenhagen
Anmodning om støttebrev til Fifth Global Symposium on Health Systems Research 201818-03-201512050601671370
FolketingetSUU alm. del - Spm. 72113-03-2015SJ-STD-DEPSBRE1667368
FolketingetSUU alm. del - Spm. 72316-03-2015SJ-STD-DEPSBRE1669502
Kræftforeningen Tidslerneudsættelse med indberetning19-03-201513017111672770
FolketingetSUU alm. del - Spm. 72416-03-2015SJ-STD-DEPPRR1669505
 Borgerhenvendelse vedr. konkret psykiatrisag08-03-201513058171668335
FolketingetSUU alm. del - Samrådsspm. AK19-03-2015SJ-STD-DEPSHM1672386
FolketingetSUU alm. del - Spm. 72717-03-2015SJ-STD-DEPKNI1670753
ParkinsonforeningenInvitaton til at holde åbningstale ved Parkinson Unity Walk 2015 i Kongens Have den 30. maj19-03-201514016881672876
WHO International Agency for Research on CancerInvitation til 50th anniversary of the international Agency for Research on cancer11-03-201514016881672695
Region Midtjyllandacceptskrivelse10-03-201514021891673261
Region Sjællandbudget for partnerskab11-03-201514031241673271
DGI Sundhedsidrætudbetalingsanmodning18-03-201514031711673302
Hvidovre HospitalÅrsberetning 2014 for Videncenter for Forebyggelse af Rusmiddelskader hos Børn19-03-201514048351672445
Københavns UniversitetBidrag fra KU til opfølgning på NSS-anbefalinger til brug for årsrapporten 2014, Frist 20. marts 201520-03-201514060491673343
Region Midtjylland
Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet - Aarhus Universitet
Bidrag fra Aarhus Universitet og Region Midtjylland til årsrapport20-03-201514060491673330
Region SjællandBidrag fra Region Sjælland til årsrapport20-03-201514060491673349
Lægemiddelindustriforeningen - LIFBidrag fra Lif til opfølgning på NSS-anbefalinger til brug for årsrapporten 2014, Frist 20. marts 201520-03-201514060491673043
Tropica Aquarium PlantsSpørgsmål vedr. pulje19-03-201514062561673250
Danske RegionerEvaluering af udredningsretten, synopsis19-03-201514066601672696
CharlottehavenBekræftelse på reservation til Koncernchefseminar den 8. september kl. 9.00-21.00 i Charlottehaven19-03-201514066901673301
NEXTInvitation til kort orientering om NEXT for NEXT Advisory Board d. 23.3. kl. 8.30-9.3006-03-201514067781661686
NEXTMedlemmer af advisory board - Invitation til kort orientering om NEXT for NEXT Advisory Board d. 23.3. kl. 8.30-9.3006-03-201514067781662412
 Svar vedr. Videncenter for Forebyggelse af Rusmiddelskader hos Børn19-03-201514068621672664
Nordisk MinisterrådBevillingsbrev Nordisk Ministerråd04-03-201514074601659383
McDonald's Danmark ApSInvitation til at holde valgdebat hos McDonald's18-03-201515000021671750
BeskæftigelsesministerietBekræftelse på anmodning om overtagelse af besvarelse af borgerbrev20-03-201515000051673351
 Takker for svar og har yderligere spørgsmål19-03-201515000051672275
 Borgerhenvendelse - uacceptable ventetider hos Udbetaling Danmark17-03-201515000051670628
Den slovakiske ambassade i DanmarkØnsker et møde den 14. april 201518-03-201515000111671375
Mellemfolkeligt SamvirkeInvitation til paneldebat ved vælgermøde den 28. april 201512-03-201515000111666951
Den slovakiske ambassade i DanmarkØnsker mødee den 14. april 201518-03-201515000111671743
Demtia Forum xReply to Invitation to Dementia Forum X on May 18th 201520-03-201515000111673315
Dementia ForumInvitation to Dementia Forum X 18. maj 201501-03-201515000111671689
Danmarks Tekniske UniversitetInvitation til årsfest på DTU 8. maj 201512-03-201515000111667269
Mellemfolkeligt SamvirkeInvitation til paneldebat i Helsingør den 28. april 201517-03-201515000111670711
Foreningen MisbrugsportalenIndbydelse til reception hos Misbrugsportalen11-03-201515000111665287
WHO´s Regionalkontor for EuropaInvitation til meeting of the Environment and Health Process, 28-29 April 2015, Haifa, Israel12-03-201515000111667203
Lægemiddelindustriforeningen - LIFVedr. Invitation13-03-201515000111672896
Boyden global executive searchHeadhunter tilbyder sin hjælp med ny SST direktør17-03-201515002111672261
SundhedsstyrelsenFra SST: Fremsendelse af ny delvis afgørelse i sag vedrørende aktindsigtsanmodning18-03-201515003251671379
Region MidtjyllandKommende faseovergang for DNV Gødstrup19-03-201515004161672378
Region MidtjyllandForventet forbrug for kvalitetsfondsprojekterne i 201516-03-201515004161672803
FinansministerietReviderede finansieringsprofiler (Kolding og Herlev, 2015 K1) godkendelse FM19-03-201515004711672709
FinansministerietReviderede finansieringsprofiler (Kolding og Herlev, 2015 K1)19-03-201515004711672738
SundhedsstyrelsenBemærkninger fra SST til referat af AD styregruppemøde d. 16. marts 201519-03-201515005671672238
European Partnership of Supervisory Organisations EPSOFinal programme 19th EPSO conference 16th and 17th of April in Oslo, Norway; Risk Working group;eHealth working group19-03-201515005791672682
 Borgerhenvendelse vedr. Post traumatisk stress syndrom23-01-201515007471633306
 Henvendelse fra borger om rettigheder11-03-201515008021665306
 Henvendelse fra borger vedr. rettigheder10-03-201515008021664986
SundhedsstyrelsenSSt eftermiddagsstatus20-03-201515010241673375
SundhedsstyrelsenSSt morgenstatus20-03-201515010241672979
SundhedsstyrelsenSSt eftermiddagsstatus19-03-201515010241672977
Danmarks RadioOpfølgning på tilsynssag20-03-201515010241672885
SundhedsstyrelsenÅrsrapport 2014 SST19-03-201515011691671851
Det Etiske RådÅrsrapport 201419-03-201515011811672073
FolketingetSUU alm. del - Spm. 73020-03-201515012761672905
Region HovedstadenNotat med redegørelse af 10. marts 2015 vedr. udenlandsk patients behandling10-03-201515013601671835
 P E-cig10-03-201515015461665204
XSmokeHenv. vedr. E-Cigaretter17-03-201515015461673028
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.19-03-201515015461672780
Miljøbevægelsen NoahSvar fra NOAH vedr. dialogmødet19-03-201515015611672983
Miljøbevægelsen Noahsvar vedr. dialogmøde19-03-201515015611672211
Uddannelses- og ForskningsministerietVidenskabelig uredelighed fra Uddannelses- og forskningsministeriet10-03-201515015741666111
FolketingetL 115 - Spm. 717-03-201515016181670871
FolketingetL 115 - Spm. 617-03-201515016181670870
FolketingetL 115 - Spm. 517-03-201515016181670869
 svar på henvendelse om mellemlagerløsning19-03-201515016751671767
FolketingetSUU alm. del - Spm. 705 - Omtrykt til MBLIS12-03-201515016801666127
 Genhenvendelse på svar på henvendelse vedr. tilskud til rygestoplægemidler og høreapparater19-03-201515016931672260
Dansk MetalInvitation til at deltage i grundlovsmøde på Metalskolen Jørlunde13-03-201515017101667724
FolketingetSUU alm. del - Spm. 68910-03-201515017211665096
FolketingetSUU alm. del - Spm. 68710-03-201515017211665015
FolketingetSUU alm. del - Spm. 68810-03-201515017211665092
Danske RegionerBidrag fra DR til besvarelse af spørgsmål 687, 688 og 689 til sundheds- og forebyggelsesministeren20-03-201515017211672716
PatientombuddetPatientombuddet - supplerende vedr. ansøgninger om ydelser ej omfattet af lovgivning18-03-201515017871671540
PatientombuddetPatientombuddets oplysninger vedr. ydelser efter forordningen som ikke er omfattet af dansk sundhedslov18-03-201515017871671541
FolketingetSUU alm. del - Spm. 72617-03-201515017891670752
SundhedsstyrelsenYderligere materiale fra Sundhedsstyrelsen20-03-201515018261673368
 Borgerhenvendelse vedr. tilskud til psykologhjælp18-03-201515018351671360
FinanstilsynetMail fra Finanstilsynet vedr. ophævelse af lov om værdipapirhandel20-03-201515018371672795
 Borgerhenvendelse vedr. spiseforstyrrelser19-02-201515018391649835
SundhedsstyrelsenRapportskabelon vedr. sundhedstjek18-03-201515018451672888
 Henvendelse fra skoleelever om anoreksi10-03-201515018481664589
 Henvendelse vedr. tilskud til tandeftersyn til pensionister19-03-201515018491672907
FolketingetSUU alm. del - Spm. 67203-03-201515018501658257
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672892
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672950
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672951
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461673090
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461673091
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461673243
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461673244
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461673245
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461673246
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672891
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672791
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672792
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672793
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.19-03-201515015461672781
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.19-03-201515015461672784
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.19-03-201515015461672787
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.19-03-201515015461672788
 Lov om fremstilling, præsentation og salg af elektroniske cigaretter m.v.20-03-201515015461672794